Leden_recept_V_4

Jehněčí kotletka pečená při nízké teplotě, mladý špenát s česnekem…

Patrik Bečvář pro vás připravil další fajnový recept. Tentokrát si připravíme jehněčí kotletky. Jdeme na to:

4 porce

Suroviny:

Maso
600 gramů jehněčího hřebínku (hřbet)
3 polévkové lžíce slunečnicového (řepkového) oleje
3 větvičky rozmarýnu
sůl, pepř

Přílohy
300 gramů brambor
250 gramů mladé mrkve
1 polévková lžíce cukru (krystal, krupice)
sůl

Špenát
100 gramů mladého špenátu
1 stroužek česneku
1 polévková lžíce másla
sůl, pepř

Česnekové pyré
15 stroužků česneku
3 polévkové lžíce cukru (krystal, krupice)
2 decilitry vody

Postup:

Maso
Jehněčí hřebínek (hřbet) očistěte a částečně vykostěte. Nechte si na pečeni jen poslední kost. Maso dochuťte solí, tlučeným pepřem, nasekaným rozmarýnem a česnekem. Na rozpálené pánvi maso v celku opečte. Následně snižte teplotu a opékejte ho na mírném plameni tak, aby se propekl, ale ve středu zůstal růžový. Pečení na pánvi vám bude trvat zhruba 15 – 20 minut. Maso po opečení zabalte do alobalu a nechte ho alespoň 5 minut odpočinout. Šťáva se vám krásně rozloží do celého kousku masa.

Brambory
Očištěné brambory uvařte v osolené vodě do měkka. Brambory volte varného typu B, BA  – například Alice, Bohemia, Red Anna… Poraďte se s vaším pěstitelem, zelinářem, doporučí vám vhodnou odrůdu. Uvařené brambory propasírujte přes hustý cedník nebo přes lis na brambory. Vezměte si libovolnou silikonovou formu a naplňte ji propasírovanými bramborami. Poté formu vložte do mrazáku. Zmrzlé brambory z formy vyklepněte a nechte je při pokojové teplotě rozmrazit. Nakonec brambory opečte na sádle dozlatova.

Česnekové pyré
Do rozpáleného kastrůlku nasypejte cukr a připravte tmavší karamel. Zalijte ho vodou a přidejte česnek. Česnek vařte tak dlouho, dokud se nebude rozpadat a dokud se nevyvaří veškerá tekutina. Nakonec přidejte máslo. Směs dochuťte solí a rozmixujte ji na hladké pyré.

Mrkev
Mrkev očistěte a uvařte v osolené vodě. Před servírováním ji opečte na másle a dochuťte solí a cukrem.

Špenát
Čerstvý špenát properte ve studené vodě. Rozpalte pánev, přidejte máslo a nasekaný česnek. Nakonec přidejte špenát a dochuťte ho solí a pepřem.

Další aktuality

» Archiv aktualit
zpět