Špičkové restaurace, farmářské trhy…

Odhalovat svět špičkových restaurací a hotelů, představovat vynikající suroviny mající jasný lokální původ, to je cíl našeho projektu. Na začátku října přijelo zhruba 20 studentů regensburské školy do Prahy a Plzně. Připravili jsme pro ně dvoudenní exkurzi do nejlepších českých hotelů.

Hotel Intercontinental je naší národní chloubou. Proto jsme exkurzi zahájili právě v něm. Studenti si prohlédli všechny provozy, pokoje a na závěr měli možnost ochutnat 3 chodové menu z restaurace Zlatá Praha. V ní vládne Patrik Bečvář, kuchař roku 2013/14. Studenti i pedagoové byli nadšeni. Dobrý začátek…

Hotel Alcron je vyhlášený díky kuchaři Romanu Paulusovi. Restaurace La Rotonde ve zmíněním hotelu je držitelem michelinské hvězdy. Romanovi se ji podařilo již dvakrát obhájit. Prohlídka především kuchyně a ochutnávka tamního jídla byla velkým zážitkem.

Poslední zastávka prvního dne byl Pankrácký Rynek. Zajímavý koncept výborného bistra a stálého tržiště. Rynku vládne Filip Sajler v Čechách jeden z nejpopulárnějích kuchařů.

V sobotu po snídani studenti navštivili Plzeňské farmářské trhy, které pořádá již od roku 2010 sdružení Envic. Studenti byli překvapeni pestrostí produktů, nabídkou zeleniny a divili se, jak jsou trhy plné skutečně fajnového jídla.

Sady Nebílovy hospodaří nedaleko Plzně. V sadech se pěstují jablka, hrušky a švestky. Z vypěstovaného ovoce se vyrábí mošty, ovoce se suší a připravují z něj i džemy. Paní Zikmundová, vedoucí sadu, studentům představila konkrétní odrůdy jablek a vysvětlila jejich specifika především pro využití v gastronomii.

Společný oběd v pivovarském dvoru Purkmistr jsme věnovali i hodnocení exkurze. Studenti byli s obsahem spokojeni, ale příště prosím o více volného času:).

 

 

 

Další aktuality

» news_archive
zpět