UČILI JSME SE V NĚMECKU…

Padesát nadšených kuchařů cestovalo v rámci projektu Envigastro do Bavorska (20. – 21. listopadu 2014). Skupina byla složena ze studentů a pedagogů čtyř středních škol s gastronomickým zaměřením (Klatovy, Domažlice, Plzeň a Horažďovice). Sdružení

Envic připravilo program exkurze i její hladký průběh. Parádní program by však nevznikl bez pedagogů partnerské školy v Regensburgu (http://www.bsz-regensburg.de/abteilungen.html).

První zastávkou byl hotel Bierkhof. Nádherný hotel zaměřený na wellness. Jedna z jeho restaurací je oceněna hvězdou Michelin. Majitel hotelu a šéfkuchař v jedné osobě pan Obendorfer představil vizi hotelu. Prohlédli jsme si zázemí hotelu, kuchyni, ochutnali tamní vynikající jídlo a podívali se i do vinotéky hvězdičkové restaurace. V Německu je podobných podniků jen 60! Studenti se mohli seznámit skutečně se špičkovou gastronomií a hotelovým servisem. Po obědě jsme se přesunuli do kantýny firmy Eon. Perfektně vedený provoz. Ani v kantýně se nevaří z „pytlíku“. Tamní šéfkuchař provedl celou skupinu zázemím kuchyně.

K večeru jsme měli možnost prohlédnout si Regensburg. Nezajímali nás památky, ale samozřejmě jídlo. Pracovnice tamního muzea nám ukázaly vyhlášené podniky, pivovary… Moc zajímavá procházka. Regensburg má co nabídnout i milovníkům špičkové gastronomie. Podívejte se například na podnik Stor Stadt. Večeřeli jsme přímo v regensburgské škole. Studenti nám připravili výborné 3 chodové menu.

Druhý den jsme se přesunuli na farmářský trh v obci Neutraubling. Po prohlídce trhu jsme cestovali blíže Chamu. Prohlídka Bio hotelu Ulrichshof byla úchvatná! Nádherný hotel zaměřený na rodiny s dětmi, kde se vaří 100 % z biopotravin má vynikající atmosféru. Dětem je hotel přizpůsoben dokonale. Dokonce si děti mohou zajít do kina umístěného přímo v hotelu. Pokoje nemají čísla, ale jmenují se podle zvířat – jelen, jezevec apod. Recepce wellnessu má stěnu z přírodního mechu! Dokonalost! Tohle slovo nás napadlo všechny.

Podobné exkurze jsou pro studenty připravující se na práci v hotelech a restauracích nahlédnutím do budoucnosti. Sbírají zkušenosti i inspiraci. Navázání kontaktů s těmito podniky umožní školám vysílat do nich studenty na praxe. Zájem projevily obě strany. Projekt pokračuje, sledujte náš web. Za nedlouho spustíme i web projektový.

Projekt Environmentálně šetrná gastronomie byl zahájen v březnu 2014 a ukončen bude v červnu 2015. Projekt realizuje Plzeňský kraj ve spolupráci s občanským sdružením Envic.

 

Další aktuality

» news_archive
zpět