VAŘÍME, CESTUJEME A ŽIJEME ŠETRNĚ…

Vaření z lokálních sezónních surovin je naše vášeň. Sdružení envic pro Plzeňský kraj vydalo publikaci „Vaříme, cestujeme a žijeme šetrně, ale fajnově. To se mi líbí!“ pro studenty středních škol se zaměřením na gastronomii. Byla přeložena i do německého jazyka. Publikace je součástí projektu Environmentálně šetrná gastronomie. Pokud vás vaření zajímá, můžete si báječnou publikaci pod textem zdarma stáhnout. Připravte se na nálož extra zajímavých informací…

Studenti z pěti škol (4 z Plzeňského kraje a 1 z Regensburgu) se budou učit o tématech jako jsou odrůdy cibule, česneku, plemena hovězího skotu, biopotraviny, biodynamické zemědělství, moderní vaření, trendy v gastronomii apod. Podívají se do špičkových restaurací a hotelů na obou stranách hranice. Odhalíme jim tajemství výroby skutečně kvalitního jídla. Navštívíme s nimi totiž několik farem, kde se vyrábí jídlo té nejvyšší kvality. Do škol za nimi přijedou špičkový kuchaři, kteří jim při workshopech předají své umění. Na jaře proběhnou i dvě kuchařské soutěže. Díky nim si studenti vyzkouší další z kuchařských disciplín – soutěžní gastronomii.

Právě v tuto chvíli Kuchař roku 2013/14 Patrik Bečvář projíždí Plzeňský kraj a ve 4 školách (Plzeň, Klatovy, Domažlice, Horažďovice) společně se studenty vaří 4chodové menu postavené na sezónních lokálních surovinách. Pro studenty i pedagogy ze zapojených škol je to vynikající možnost jak se v kuchařském umění zlepšovat. Ze seminářů, exkurzí, soutěže vám budeme přinášet nejnovější zprávy.

Projekt byl podpořen z Programu přeshraniční spolupráce Cíl 3 Česká republika – Svobodný stát Bavorsko.

 

 

 

 

Další aktuality

» news_archive
zpět