Jídlo v regionu

Jídlo v regionu

Skvělé jídlo z Plzeňského kraje

Plzeňský kraj je plný šikovných farmářů, pekařů, uzenářů… Selský rozum nám radí vybírat si potraviny, které jsou produkované co nejblíže našim domovům. Pokud navíc osobně známe svého dodavatele – například sýrů nebo masa – můžeme se snadno přesvědčit, za jakých podmínek své produkty připravuje. Prodej ze dvora, farmářské trhy, farmářské obchody se v našem kraji skvěle zabydlely. I díky možnosti prodávat své produkty a zájmu spotřebitelů nám v Plzeňském kraji rostou nové farmy, sýrárny, pekařství i uzenářství. Jsou to malé výrobny velmi často postavené na rodinné tradici a ta velí připravovat skutečně kvalitní jídlo.

Děkujeme vám, spotřebitelům, že nadšeně nakupujete přímo od farmářů, na trzích, ve farmářských obchodech. Pomáháte udržovat živý venkov.

Jídlo v regionu

Kuchařka Vaříme dobře

Kuchařka Vaříme dobře

Připravili jsme pro vás senzační kuchařku Vaříme dobře z Evropského regionu Dunaj-Vltava. Najdete v ní recepty ze všech regionů. Přidali jsme i tipy na nákup fajnových surovin. Pokrmy připravily členové Národního týmu kuchařů a cukrářů AKC ČR Patrik Bečvář, Martin Svatek a Tomáš Popp. Stáhnout si ji můžete zde Kucharka_DunajVltava_2016_web.  

Skvělé jídlo z Plzeňského kraje

Skvělé jídlo z Plzeňského kraje

Projeli jsme celý Plzeňský kraj a vybrali jsme pro vás jen podniky produkující skutečně fajnové jídlo. V tomto průvodci naším krajem najdete rodinné farmy, pekařství, uzenářství, pražírny kávy, moštárny, rybářství… Možná jsme na někoho zapomněli, další pak nebyli připraveni své produkty zatím prodávat. Slibujeme, že pro vás budeme každý rok mapu aktualizovat. Našeho průvodce skvělým jídlem […]