Exkurze po farmách

Exkurze po farmách

Bavorsko je plné zajímavých farem, výroben i restaurací. Všechny české školy se vydaly na dvoudenní exkurzi. Cesta začala v chovu pstruhů nedaleko Frauneau. V několika jezírcích tamní chovatelé chovají přirozeným způsobem nádherné pstruhy. Ty také přímo na farmě zpracovávají. Prodávají nejen pstruhy čerstvé, ale i uzené.

Druhá zastávka byla na ekologické farmě Hänig. Rodinná farma zabývající se pěstování zeleniny v ekologickém zemědělství. Produkty z této farmy putují především do okolních restaurací.

Z této farmy se studenti přesunuli do skvělé restaurace Re(h)serviret. Výborný oběd z místních surovin. Hned u restaurace funguje výrobna pálenek v biokvalitě. Dozvěděli jsme se, nejen jak se pálenky připravují, ale také jsme je řádně ochutnali. Samozřejmě jen ti, kterým již bylo 18 let :).

Odpoledne se cela skupina přesunula do Hotelové školy ve Viechtachu. Společná večeře a trochu sportu sblížila německé a české studenty.

Hned ráno jsme navštívili rodinnou farmu s prodejnou Boierhof. Krásné místo nedaleko Chamu je plné skvělého jídla. Na farmě celá rodina pěstuje zeleninu, ovoce, chovají skot, prasata, slepice… Tak by měla farma vypadat. Jejich produkty koupíte ve farmářském obchodu, který funguje přímo na farmě. Díky tomuto systému má rodina kontrolu na kvalitou i cenou svých produktů.

Exkurzi jsme zakončili v nejstarším mlýnu přímo v Chamu Klostermuehle. Prohlédli jsme si celý mlýn, který je sice funkční, ale dnes funguje spíše jako vzdělávací centrum. Studenti se dozvěděli zajímavé informace o místní gastronomii i kultuře. Teorie je sice důležitá, ale oběd byl ukázkou tradiční místní gastronomie. Skvělá tečka za senzační exkurzí!

Sdílet článek
Tisknout článek

Aktuality

Soutěž Vaříme to Slow food ovládla hotelovka z Viechtachu

Jedním z vrcholů projektu byla soutěž všech gastronomických oborů Vaříme to Slow food. 23. září v Plzeňském Prazdroji bojovali všichni studenti a pedagogové ze škol zapojených v projektu. Soutěžilo se ve špičkových kuchyních od Fagor professional. Jako první se na značky postavili studenti. Jejich úkolem bylo připravit hlavní chod a dezert. Studenti soutěžili ve tříčlenných […]

Vaříme to Slow food

Jedním ze zlatých hřebů je soutěž všech škol zapojených do projektu. V pátek 23. září se v Plzeňském Prazdroji utkají studenti i pedagogové v gastronomických disciplínách. V profesionálních kuchyních budou tříčlenné týmy studentů i pedagogů připravovat hlavní chod a dezert. Zároveň budou soutěžit i servírky a číšníci. Za úkol bude mít také tříčlenný tým přípravu […]

Exkurze po farmách

Bavorsko je plné zajímavých farem, výroben i restaurací. Všechny české školy se vydaly na dvoudenní exkurzi. Cesta začala v chovu pstruhů nedaleko Frauneau. V několika jezírcích tamní chovatelé chovají přirozeným způsobem nádherné pstruhy. Ty také přímo na farmě zpracovávají. Prodávají nejen pstruhy čerstvé, ale i uzené. Druhá zastávka byla na ekologické farmě Hänig. Rodinná farma […]

UČITELÉ SE UČILI PRACOVAT S RYBAMI

Učitelé si vyzkoušeli nejen filetování ryb, ale i jejich další zpracování. Radek jim ukázal vhodné techniky filetování. Pak se všichni přesunuli k přípravě několika moc pěkných jídel. Základem práce s rybami je samozřejmě založení vývaru. Zdá se to jako samozřejmost, umět připravit rybí vývar, ale opravdu hodně se v této základní technice chybuje. Z pražmy učitelé […]

VŠECHNY ČLÁNKY